Кому не хочеться, щоб засмажене чи запечене м'ясо гарантовано вийшло ніжним, соковитим, зберегло всю палітру ароматів та розкрило смак? Тендерайзер допоможе в цьому і максимально знижує ризик того, що стейк вийде жорстким. У чому секрет цього пристрою? Який принцип роботи? Чим тендерайзер відрізняється від звичайного молоточка для відбивання?

Що таке тендерайзер: механізм роботи та переваги

Тендерайзер, він же розм'якшувач для м'яса та м'ясорозпушувач — цей кухонний виріб, який готує м'ясо до смаження, робить його м'якшим, соковитішим і смачнішим. Навіть сама назва перекладається як «ніжний», що вдало описує його призначення. Щоб повністю розм'якшити стейк, потрібно проколоти його в різних напрямках і зробити велику кількість отворів.

Саме тендерайзер допомагає досягти бажаного результату: зруйнувати сполучні тканини для надання м'ясу м'якості, при цьому акуратно поводитися з волокнами: він не розриває їх, а робить невеликі мікророзрізи, зберігаючи форму м'яса.

Така оброблена їжа готуватиметься швидко та рівномірно, оскільки тепло легко проникає в нього. Час також заощадиться, оскільки прискорюється процес запікання, смаження, маринування, готування на грилі-барбекю або мангалі

Працювати можна з різними видами м'яса, починаючи від стандартної яловичини та свинини, закінчуючи рибою та птицею. Доведено, що їжа, перероблена таким методом, краще перетравлюється та засвоюється шлунком.

Рада:Краще користуватися тендерайзером на старій дошці, яку не так важливо залишити в акуратному вигляді. Вона має бути міцною, оскільки леза виробу дуже гострі.

Види тендерайзерів

За типом використання всі розм'якшувачі можна розділити на три типи:

  • Ручні. Вироби мають максимально зрозумілий та простий механізм роботи. Це компактний корпус, який складається з трьох елементів: нижньої основи з отворами, що забезпечує стійкість тендерайзера, ножів, які розташовані вище та проникають через отвори, та ручки, на яку і потрібно натискати, щоб леза проткнули м'ясо.
  • Механічні. Ними також доведеться керувати вручну, але механізм простіше ручного: м'ясо потрібно помістити у спеціальний отвір, а потім крутити ручку, як це робиться у м'ясорубці. Після цього їжа пройде крізь шиповані валки і вийде вже в готовому вигляді з великою кількістю отворів.
  • Електричні. Візуально максимально схожі на механічні. Однак у цих приладах не доведеться крутити навіть ручку — Для того щоб м'ясо обробилося, досить просто включити прилад. В основному їх обирають для великих закладів за рахунок їх високої продуктивності (може досягати і 200 кг на годину): для громадського харчування, ресторанів та кафе.

Ручні моделі іноді можна знайти і у вигляді «ролика». У них голки розміщені на круглій основі, що обертається, яку потрібно пересувати, щоб м'ясо проколювалося. Також зручними стануть розм'якшувачі у вигляді качалки, в яких шипи розташовані посередині, а сам корпус потрібно "катати". з м'яса.

Практичні особливості

Придбавши тендерайзер, зверніть увагу на кількість ножів: їх може бути як близько 10, так і більше 50. При виборі цього параметра розрахуйте, як часто ви готуєте м'ясо і у яких кількостях. Ножі до 10 штук можуть поміститися в один ряд, якщо їх багато, можуть зайняти кілька. Довжина зубців переважно коливається в межах 1-2 см.

Виходячи з кількості лез, м'ясорозпушувачі виходять і різних параметрів. Але в цілому всі ручні моделі досить компактні і мають легку вагу до 0.5 кг, тому рука не втомлюється їх тримати. Для них завжди знайдеться місце серед інших кухарських лопаток, ложок, виделок на полиці.

З практичних елементів у найбільш мініатюрних моделях можна побачити вушко для підвішування.

Матеріал. Вироби виготовляються у двох різновидах: із пластику або нержавіючої сталі. Леза завжди виконані з металу. Щоб ручка була приємною на дотик і нековзною, до неї додаються силіконові вставки.

Безпека

Для безпеки в ручних моделях передбачається запобіжник. Ручку достатньо повернути трохи вбік, щоб голки зафіксувалися всередині і з клацанням зафіксувалися в такому положенні. Після цього вони вже не випадатимуть із корпусу навіть при натисканні.

В електричних та механічних моделях всі гострі деталі заховані в самому корпусі.

Відмінність від молотка для м'яса

Навіть після ознайомлення зі зручністю та всіма перевагами тендерайзера, може виникнути питання, яка його перевага проти звичайного молотка? Плюсів можна виділити кілька:

  1. Цей розм'якшувач м'яса дозволяє впоратися з процесом швидше і застосувати менше сил.
  2. Під час готування не буде стуку, який дратуватиме і вас, і ваших сусідів.
  3. Порядок на кухні простіше дотримуватись: нічого не буде розлітатися і бризкатися, не доведеться накривати їжу плівкою, також вона не буде вдруковуватися» у дошку.
  4. До того ж стейк практично збереже свою форму і не стане сплюснутим і тонким.
  5. Приємний бонус тендерайзера: можливість одразу і проколювати, і маринувати м'ясо. Все, що потрібно, це попередньо насипати на нього улюблені спеції, прянощі, і соуси, які проникатимуть у отвори, що утворилися.
  6. Весь сік м'яса залишається у шматочку, що допомагає йому залишатися соковитим.

Догляд

Після готування розм'якшувач для м'яса достатньо промити під струменем води. До поверхні не прилипають залишки м'яса, якщо зайнятися миттям відразу. За бажання можна спочатку замочити розм'якшувач у теплій воді. Після цього його досить потримати під краном, пройтися лезами маленькою щіточкою і під кінець обдати окропом. Стежити за гігієною виробу, а особливо за лезами, дуже важливо, щоб усередину не потрапляли бактерії. До того ж багато моделей розбираються на деталі, що ще більше спрощує догляд. Ручні в основному можна мити і в посудомийній машині.

Дуже важливо підготувати до готування і саме м'ясо: на його поверхні після покупки також знаходиться чимала кількість бактерій. Щоб не проштовхнути їх усередину, рекомендується його добре промити та висушити.

Тендерайзер і справді незамінний для будь-якої кухні — такий компактний виріб не займе багато місця, при цьому завжди опиниться під рукою в потрібний момент. Головне вибрати розм'якшувач за всіма бажаними параметрами, щоб він був повністю комфортним у приготуванні. Насолоджуйтесь всією родиною смачним, соковитим та ароматним м'ясом, приготованим за улюбленими рецептами!