Найкращий спосіб зберегти в плодах і травах все найкорисніше – це сушіння. Але сушити продукти звичайним способом не завжди зручно, а головне – . правильно. Чого не скажеш про використання електросушарки, яка є технікою універсального призначення та розрахована на сушіння величезної кількості продуктів – починаючи від фруктів та закінчуючи м'ясом.

Що сушити і як підготувати продукти?

У електросушарці для продуктів ви можете засушити практично все, включаючи готові варені, парені, заморожені та консервовані продукти, тобто все те, що містить будь-яку кількість вологи. Стане в нагоді сушарка і для підсушування трохи відсирілих продуктів.

При сушінні продуктів в електросушильній машині зазвичай не потрібна жодна попередня підготовка, проте, якщо ви маєте намір максимально зберегти смак, аромат та зовнішній вигляд фруктів чи овочів, можна вдатися до кількох варіантів. Серед них можна назвати маринування, бланшування, замочування в розчині лимонної кислоти або обробку сірої (проводиться в основному для збереження кольору). Всі перераховані вище процеси покликані стримувати активність і розвиток всіх мікроорганізмів, які псують продукти. Однак, слід пам'ятати, що якщо ви маєте намір відновлювати сушені продукти за допомогою додавання води, зростання мікроорганізмів відновиться. Саме тому попередня підготовка доречна лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся вживати продукти у сухому вигляді.

Визначення готовності зберігання

З'ясувати, чи готові продукти, можна лише одним способом — взявши до рук одну з скибочок. Відчувши, що він ще вологий, м'який, твердий чи липкий, продовжіть або перервіть процедуру сушіння. Слід пам'ятати, що чим тепліший продукт, тим він м'якший, тому слід дочекатися остаточного охолодження одного зі шматочків, перш ніж дійти конкретного висновку.

Для того, щоб зберегти всі корисні речовини в сушених плодах на довгий час, слід дотримуватися кількох простих рекомендацій. Після сушіння солодкого перцю, моркви та інших продуктів, що містять вітамін А, зберігайте банки з плодами в темному місці, а фрукти, що містять вітамін С, нарізайте більш товстими скибками, тому що в процесі різання певна кількість цього вітаміну втрачається. Якщо з часом деякі фрукти стануть солодшими за — не варто лякатися, це нормальний процес, тому що при втраті продуктом вологи концентрується цукор.

Всі засушені продукти слід тримати в сухих ємностях, адже волога — один із найнебезпечніших ворогів сушених продуктів. При тривалому знаходженні на повітрі вони стануть м'якшими і втратять початковий вигляд і смак. У деяких випадках у банках можуть з'явитися цвілеві чи дріжджові грибки. Для того, щоб цього не сталося, зберігайте підсушені продукти в банках із щільними кришками. Для зручності підпишіть кожну ємність, щоб потім не заплутатися, в якій із банок знаходиться той чи інший продукт. Ємності слід зберігати у темному та сухому місці при кімнатній температурі. Втім, після сушіння продуктів ви можете їх заморозити.

Щоб під час зберігання у банках не завелася харчова міль, ви можете їх пастеризувати. Для цього потрібно помістити їх в морозилку на дві доби або прогріти в духовій шафі протягом 20-30 хвилин при температурі 75°C. Сушені фрукти та овочі можуть зберігатися досить довго, аж до наступного сезонного врожаю. Однак це не стосується трав та квітів, які можуть зберігатися 2-3 роки.

Що стосується м'яса, найкраще перемістити його в морозилку після місяця зберігання при кімнатній температурі. До речі, майже всі м'ясні продукти можна вживати у сушеному вигляді без подальшої термообробки. Виняток становить лише курятина. Вживати в їжу приготовлені в електросушарці продукти можна не тільки у сухому, але й у відновленому вигляді. Для цього можна використовувати воду чи сік. Кількість рідини залежатиме від ступеня засушеності продуктів. Як правило, коефіцієнт води та плодів становить 1:1 — так склянку сухофруктів необхідно буде залити однією склянкою води. Якщо засушений продукт зіпсувався, ви завжди зможете розпізнати це за характерним запахом або кольором. Однак, щоб цього не сталося, намагайтеся готувати в електросушильному апараті таку кількість продуктів, яку ви зможете з'їсти до наступного року.

Матеріал "Сушки для овочів" підготовлений для Hozdom.com. Використання інформації тільки з дозволу магазину товарів для дому та посуду Хоздом.com

Додаткова інформація: https://www.hozdom.com/Sushki-dlya-fruktov-i-ovoshei---194_342