Вперше електричні чайники з пластмаси з'явилися в 1970-х роках. У наші дні чайники вражають своєю різноманітністю форм та дизайну. Щоб вибрати гарний чайник, необхідно розібратися в його пристрої.

Існує всього два типи нагрівальних елементів: відкритий та закритий.

У першому випадку нагрівальний елемент виглядає у вигляді спіралі, роз'єм розташовується збоку. Зазвичай у таких моделях нагрівальний елемент хромований, але випускають. також і з «позолоченим» варіантом. У чайниках із таким пристроєм вода закипає значно повільніше. Важливо пам'ятати, що спіраль обов'язково має бути під водою. Недоліком спіралі є труднощі при чищенні від накипу, але за такої конструкції чайник працює набагато тихіше.

У електричних чайників закритого типу роз'єм розташовується в центрі підставки, що дозволяє ставити його на неї будь-яким зручним способом. Нагрівальний елемент таких чайників виготовлений з нержавіючої сталі розташований під металевою пластиною, саме тому тип таких електрочайників називають «закритим». Завдяки тому, що нагрівальний елемент не взаємодіє з водою, термін служби чайника збільшується. Очищати пластину від накипу набагато nbsp; простіше, ніж спіраль. Швидкість кипіння у такому чайнику незмінна. Недоліком закритих типів електричних чайників є їх значний шум у процесі кипіння води.

Електрочайники відрізняються також своїм обсягом. Найбільш поширені моделі з обсягами від 15 до 7 літрів. Існують компактні (дорожні) різновиди з об'ємом 0,5 літрів або місткістю 2 літри для сім'ї. 

Важлива характеристика електричних чайників – це їхня потужність. Чим потужність вища, тим швидше вода закипає.   Чайники з об'ємом менше 1 літра – найпотужніші. 

Стандартні моделі володіють потужністю в 2000 – 2200 Вт. Якщо необхідно закип'ятити воду за 1,5 хвилини, то для Вас підійдуть моделі з потужністю 3000 Вт. Але обов'язково перед тим, як придбати такий електричний чайник, необхідно дізнатися, чи витримає електрична мережа Вашого будинку подібну напругу.
Деякі моделі мають додаткові функції. Наприклад, підтримка температури дозволяє воді завжди залишатися гарячою, а за допомогою підсвічування можна визначити, чи включений чайник. Як не дивно, потужніший чайник економить електроенергію. Але відчути цю різницю, звісно ж, нереально. Купуйте електричний чайник тільки в тому випадку, якщо впевнені, що часто користуватиметеся ним, інакше він просто простоїть на кухні як звичайний непотрібний побутовий прилад.

У каталог інтернет-магазину Hozdom.com ми підібрали найкращі варіанти чайників на ринку України.

Матеріал "Вибираємо електричний чайник. Основи вибору електрочайника. На що звернути увагу при виборі електрочайника написаний спеціально для інтернет-магазину побутової техніки Hozdom.com