Що ж головне при виборі сковороди: матеріал, вага, на якій плиті буде працювати, покриття, розмір і об'єм?

Сковорідки

Матеріал та покриття сковорідки

Існує низка матеріалів, з яких виготовляють сковорідки. Основа сковорідки може бути зроблена в основному з нержавіючої сталі, чавуну, алюмінія, емальованої сталі. Нижче наведено переваги та недоліки кожного типу матеріалу сковорідок.

Нержавіюча сталь

Мабуть найбезпечніша для здоров'я сковорідка, виготовлена з нержавіючої сталі. Особливо більших успіхів у цьому досягли BERGHOFF | Gipfel | Blaumann | Berlinger Haus

Сковорідки з нержавіючої сталі

Чугун

Чавунні сковорідки досить важкі, але це не мінус, а скоріше плюс, оскільки більша вага сковорідки менш підтягнута до деформації. До переваг можна віднести — рівномірний розподіл тепла по всій сковороді, що дозволяє застосовувати для монотонного гасіння та швидкої обсмажування. Сковорода, виготовлена з чавуну прослужить довго, жодне десятиліття, якщо доглядати її ретельно і правильно. Мінуси чавунних сковорідок — їх не можна мити миючими засобами, дряпати, використовувати в мікрохвильових пічках, утримувати в них приготовлену їжу.

Чавунні сковорідки

Алюміній

Найпоширеніший тип матеріалу сковорідок. Чим легше сковорода, тим швидше вийде з ужитку, що до речі є мінусом алюмінієвих сковорідок. Але алюміній буває різний: штампований, литий, анодований. Наразі вже простий алюміній ніхто не купує, такі сковорідки деформуються швидко та непридатні для приготування здорової їжі. Сучасні алюмінієві сковорідки, як правило, мають багатошарові покриття, товсте дно і досить функціональні для смаження, гасіння, розігріву.

Алюмінієві сковорідки підходять практично для всіх типів плит. При виборі дюралевої сковороди зверніть увагу на покриття. Від покриття дна сковороди залежить безпека приготування їжі та її якість. Зараз модним стало купувати сковорідки з антипригарним покриттям. Антипригарне покриття дозволяє не пригоряти стравам і в деяких випадках готувати навіть без олії чи жиру. До мінусів можна віднести догляд за таким посудом. Мити сковороду можна виключно м'якими губками і ганчірочками, використовувати миючі засоби, які не містять лужних елементів, під час приготування страв не можна перевертати їжу металевими предметами тощо. Наприклад, алюміневі сковороди мають термоспот, завдяки якому Ви знаєте коли можна починати приготування їжі.

Алюмінієві сковорідки

Вага, розмір та об'єм, товщина стінок та дно сковорідок

На функціональні можливості сковорідок не впливає розмір та об'єм, а ось вага, товщина стінок та дно сковорідки – важливі фактори при купівлі сковороди.

Від ваги сковороди залежить насамперед її надійність, чим важча сковорідка, тим менша ймовірність її деформації та вплив температурних перепадів.

Товщина стінок та дно сковорідки повинні бути товстими, тоді температура нагріву не вплине на зміни форми сковороди. Більш ніж 4 мм стінки сковороди якраз підійдуть для домашніх приготувань.

Дно сковороди

При виборі розміру сковороди не забувайте, що розмір діаметра сковорідки повинен підійти до розміру діаметра конфорки. Якщо купите сковороду великого розміру, то їжа буде пригоряти по центру, а з боків не доходить до загальної кондиції.

Ручка для сковороди

При виборі сковорідки важливо звернути увагу на ручку. Наприклад, якщо Ви збираєтеся використовувати сковороду для запікання, то варто поцікавитися, щоб ручка була знімною. Зараз ручки сковорідок вже практично всі ненагріваються, хоча все ж таки варто перепитати у менеджерів про нагрівання ручки.

Плита для сковороди

Яка у Вас вдома плита? Не всі сковорідки однаково підходять для приготування будь-якої плити. Вибираючи сковороду, згадайте який тип плити у Вашій квартирі: електроплита, індукційна, газова, керамічна. Найуніверсальніша плита — газова. Для газових плит підійдуть практично всі види та типи сковорідок. Для тих же у кого електроплити — Зверніть увагу на товщину дна сковорідки. Товщина дна повинна бути не менше 3 мм.

Призначення сковороди

За призначенням сковорідки можна розділити на сковорідки-млинниці, сковорода-гриль, класична сковорода, сковорідка-вок, сковорода-сотейник.

Сковорода для млинцівДо стандартних сковорідок відносяться практично всі сковорідки, на яких можливе приготування будь-яких страв смаження, жарового гасіння та підігріву їжі. Такі сковорідки глибші. Сковорідки-
Млинці в основному підходять для смаження млинців та приготування яєшниць. Сковорода-сотейникСковорода-гриль — єдині сковорідки, які мають квадратну чи круглу форму. Крім того, у сковороди-гриль ребриста поверхня внутрішнього дна, що дозволяє досягати ефекту "хрусткої скоринки". та зберігати соковитість страви під час теплообробки. Сковорода-вок та сковорода-сотейник можна вважати окремими типами сковорідок, тому ці два види сковорідок описані в окремому матеріалі.

Ціна

На ціну сковороди впливають перелічені вище фактори і звичайно ж бренд. Тут уже вибір виключно за покупцем. Вибираючи сковороду за низькими цінами та невідомих Вам виробників — будьте уважнішими. ВокХоча не треба лякатися низьких цін, просто треба знати всю інформацію обраної сковороди.

Гарантія та сертифікація сковорідок

Важливим елементом вибору та купівлі сковороди повинна бути гарантія та сертифікація продукції, що купується. Обов'язково поцікавтеся гарантією та сертифікацією сковороди, оскільки приготування їжі — це перш за все турбота про Ваше здоров'я. Термін гарантії сковорідок коливається від півроку до 25 років.

Сковорода-грильКласична швидкаДеякі виробники дають гарантію як на всю сковороду повністю, так і на окремі її частини — ручки, покриття. Звичайно ж термін гарантії залежить від матеріалу, з якого виготовлена сковорода. Наприклад, на антипригарне покриття виробники не дають величезних термінів гарантій. Антипригарне покриття менш довговічне, але такі сковорідки мають свої переваги.

Найголовніше — сковорода насамперед не елемент дизайну вашої кухні, а предмет першої необхідності приготування їжі. Будьте уважні під час вибору сковорідки. І вдалих експериментів Вам на кухні!

Виробники сковорідок, які варті уваги і вже не перший рік на українському ринку: Berlinger HausBollireБиолEdenbergVissnerMaestroPeterhof

Матеріал "Як купити сковороду" підготовлений Hozdom.com. Використання інформації лише з дозволу магазину посуду www.Hozdom.com