Мабуть, найбільш застосовуваним медичним приладом є тонометр – вимірник артеріального тиску. Гіпертонія – найпоширеніше захворювання людини і, долаючи 40-річний бар'єр, не стежити за своїм тиском – безвідповідально ставитися до свого здоров'я.

Безконтрольний підвищений тиск призводить до інсультів, інфарктів, ішемічної хвороби, що створює загрозу для життя. Цей постулат добре відомий хворим на гіпертонію, і своєчасне вимірювання тиску може врятувати від незворотних наслідків. Тонометр повинен бути завжди під рукою і в подорожі та вдома. Для корекції прийому препаратів від гіпертонії, визначення загального стану, раптового погіршення здоров'я.

Наявність на українському ринку великої кількості приладів надає покупцеві зробити вибір залежно від його вимог.

Механічні, автоматичні, з різною шириною манжети, передпліччя, зап'ястя, пальцеві, що мають додатковий набір функцій, крім визначення рівня артеріального тиску, – головне, сучасні тонометри дають високу стабільність результату та дозволяють використовувати їх навіть хворим та ослабленим людям.

Механічні тонометри

Механічні тонометри вважаються найточнішими і саме вони зустрічають Вас у кабінеті терапевта. Такий тонометр передбачає наявність певних навичок, (а також хорошого слуху та зору), і самостійне використання його утруднене наявністю груші, що хитає повітря та фонендоскопа. Однак це найточніше і найнадійніше визначення артеріального тиску, що дає низький рівень помилок.

Сучасні механічні прилади (тонометр механічний BK 2001-3001) передбачають більшу зручність, при їх виробництві використовуються нові матеріали, що спонукає покупців довіряти саме їм. Нейлонові манжетки з кільцем, що фіксує, використовуються в таких приладах, підходять для будь-якого типу складання. Залишиться тільки звернути увагу на неможливість вимірювання тиску десь на тривалій прогулянці, роботі або в дорозі. Такий тонометр вимагає статичної пози та сторонньої допомоги.

Автоматичні тонометри

Автоматичні тонометри, що стрімко увірвалися на ринок, набагато спростили вимірювання тиску в домашніх та польових умовах. Накачування повітря проходить безболісно та автоматично, а результати вимірювання великими цифрами висвічуються на екрані.

Виробники забезпечили тонометри додатковими функціями, тому багато хто з них нагадує маленькі комп'ютери. Вони можуть вимірювати пульс, аритмію, розраховувати середні показники, враховувати шкалу ВООЗ. Самі контролюють якість вимірювань, сповіщаючи сигналом про помилку, заносять у пам'ять, розраховану на велику кількість вимірювань і навіть кількох користувачів.

Години, дата, системи економії батарей – цим уже нікого не здивуєш. І, звичайно, не обійшлося без можливості підключення до комп'ютера та принтера.

Найменш точні автоматичні тонометри – пальцеві, не варто їх використовувати людям, хворим на гіпертонію.

Найточніші – з манжетою на передпліччя, тут судини великі, і пульсування крові, відповідно, сильніше, що дозволяє говорити про більшу точність результату. До такого тонометра є можливість придбати адаптер для мережі, що зручно для домашнього використання.

Зрозуміло, що людям похилого віку властиво вибирати прилади з простим управлінням, з надійною стабільністю результату, доступними елементами живлення та великими цифрами.

Автоматичні тонометри на передпліччі Panasonic EW 3106, Panasonic EW 3152, Beurer BM 34, Tristar BD-4605 – зручні плечові тонометри з великою пам'яттю на 2-х осіб, звуковою індикацією та дисплеями з великими знаками.

Звертають увагу тонометри на передпліччя з інтегрованою функцією мовного висновку, що говорять кількома мовами (модель Beurer BM 19).

Всі тонометри з плечовою манжетою дають мінімальну похибку визначень, пов'язану зі стабільністю кровотоку та чутливістю даних приладів.

Регулярні вимірювання тиску плечовими тонометрами дозволяють ефективно контролювати лікування лікарськими препаратами та зберігати спокій щодо стану здоров'я.

Автоматичні тонометри мають систему Fuzzy Logic, тобто. визначають рівень закачування повітря манжету. Сама манжета може бути універсального розміру (тонометр на передпліччя Panasonic EW 3122, Beurer BM 20) або фіксованого (тонометр на плече Beurer BM 35, Beurer BM 58), що потрібно обов'язково враховувати, вимірявши коло передпліччя. Для дітей є спеціальні дитячі манжети.

Автоматичні тонометри на зап'ясті – мобільні тонометри з високим рівнем якості, необхідні для активних пересування, подорожей та тривалих прогулянок. Такий тонометр миттєво визначить тиск після фізичного навантаження у місці перебування пацієнта. Можна користуватися ним і під час тренувань та фізичної роботи на дачній ділянці. Індикатор заряджання батарей повідомить про необхідну заміну, що не складе труднощів, оскільки батарейки, що використовуються в подібних моделях, легко замінюються.

Автоматичні тонометри на зап'ястя Panasonic EW 3038, Medisana HGB 51412, Maniquick MQ 103 – мають якісні та надійні характеристики з усіма перевагами та пам'яттю сучасних автоматичних тонометрів. Можна придбати і тонометр з мовленнєвою функцією – тонометр на зап'ясті Beurer BC 19.

               

Людям, які мають велике коло передпліччя або занадто грубу шкіру, краще придбати саме тонометр на зап'ясті.

Автоматичні тонометри з великим набором функцій підходять як для домашнього, так і для професійного використання. USB-порти, що мають USB, дають можливість виходу на ПК з подальшим складанням графіків і діаграм, достовірним проведенням тривалих досліджень, розрахунком середніх і критичних показників, підбором і дозуванням препаратів.

Професійний комп'ютерний тонометр Medisana MTM 510, автоматичний тонометр на плече Maniquick MQ 101, тонометр Beurer BM58, тонометр Beurer BC58, тонометр на передпліччі Beurer BM 60 – сучасні прилади з широким функціоналом та об'ємом пам'яті.

            

Вибирати тонометр слід з урахуванням індивідуальних потреб, відповідно до віку, статі, захворювань та активності споживача.

Автоматичні тонометри – чутливі прилади, і, якщо вимір проведено неправильно, відразу сигналізують про помилку. Аритмія та тахікардія також визначаться звуковим сигналом, що дозволить негайно відреагувати на попередження.

Ефективність проведення лікування та профілактика серцево-судинних захворювань безпосередньо залежить від своєчасного та регулярного вимірювання артеріального тиску. Необхідність тонометра у домашньому користуванні важко переоцінити, адже від правильного визначення тиску крові часто залежить людське життя.