Дитячі ваги необхідні в будинку, коли з'являється на світ малюк. Дитину потрібно зважувати щодня, щоб знати чи достатньо він їсть. Адже тому, наскільки видужує дитина можна визначити чи все гаразд з малюком. При виборі дитячих ваг, ми виходимо з того, що наш малюк повинен мати тільки краще – у тому числі й ваги. Для цього, перш за все, Ви повинні визначити – щоб які функції були присутні у вагах?

В даний час існує велика різноманітність електронних ваг для новонароджених. Електронні дитячі ваги мають більшу точність, а головне найбільш зручні у використанні. Точність ваг при зважуванні – від 2гр до 20гр. Дуже зручні ваги в тому, що коли зважуєте, немає потреби повністю роздягати дитину, т.к. на ваги не враховують вагу пелюшки. Є ваги, за допомогою яких можна виміряти не лише вагу, а й зростання.

Якщо з якоїсь причини забули попередню вагу дитини, то за допомогою вбудованої пам'яті у ваг можете швидко переглянути колишнє значення.

У більш професійних і дорогих моделях ваг можна точно виміряти вагу, навіть якщо малюк крутиться. До того ж Вам не доведеться підраховувати, наскільки Ваш малюк видужав. За вас усі зроблять ваги.

Перший рік життя дуже важливий для загального розвитку дитини, і вага – це один із його основних показників. Якщо малюк народжений у термін і з нормальною вагою, добре їсть і виглядає здоровим, зважувати його необхідно мінімум один раз на місяць. Але коли дитина народилася недоношеною або погано їсть, то зважувати її потрібно практично щодня. Також щоденне зважування допомагає оцінити ефективність грудного вигодовування.

Для зважування новонароджених та дітей віком до року використовуються спеціальні ваги, які можна побачити в кабінеті будь-якого педіатра. Але за якими критеріями вибрати ваги для домашнього користування?

Ваги для зважування немовлят бувають механічні та електронні. І механічні та електронні ваги оснащені спеціальною довгастою чашею або піддоном, у який кладуть немовля під час зважування. На цьому їхня схожість закінчується. Давайте розглянемо докладніше переваги та недоліки кожного типу ваг, а також їх основні відмінності.

Механічні дитячі ваги досить точні, але все ж зважування на них утруднюється тим, що потрібно мати досвід поводження з грузиками, за допомогою яких визначається вага. До того ж, на механічних терезах неточно визначається вага, якщо малюк рухається. Самі механічні ваги досить важкі та громіздкі. До їх позитивних характеристик належить автономність від джерела живлення, довговічність та надійність в експлуатації, а також нижча вартість, порівняно з електронними вагами. Гранична вага, на яку розраховані механічні ваги, становить 20 кг. Ціна на механічні ваги варіює від 50 до 100 у.о.

Електронні ваги для новонароджених відрізняються рядом переваг перед механічними вагами. Вони багатофункціональні, точні та прості у використанні. Зважування відбувається швидко, а результат виводиться на електронний дисплей. Майже у всіх моделях електронних ваг є можливість фіксації ваги. Тобто вага малюка визначається точно навіть якщо дитина не лежить спокійно. Функція пам'яті дозволяє зберігати результати зважування за кілька днів. Це допоможе Вам аналізувати динаміку зміни ваги дитини.

Основні недоліки електронних ваг полягають у тому, що для їх роботи потрібне джерело живлення – акумулятор або електричну мережу. Електронні ваги не стійкі до різких перепадів напруги та підвищеної вологості. Вартість електронних ваг, залежно від функціональності та фірми виробника, коливається від 50 до 200 у.о.

При виборі вагів віддайте перевагу вагам з металевим корпусом, вони більш довговічні. А ось піддон повинен бути пластиковим і досить містким, щоб малюк туди легко містився. Зверніть увагу на ніжки корпусу. Вони повинні бути гумовими, щоб запобігти можливому ковзанню. Якщо Ви хочете стежити не тільки за вагою дитини, а й за її зростанням, можете придбати ваги з пристроєм для вимірювання зростання. Існують моделі терезів, розраховані не тільки на немовлят, а й на старших дітей. Такі ваги прослужать Вам набагато довше. Достатньо лише зняти піддон, і вони перетворяться на дитячі ваги підлоги.

При покупці обов'язково ознайомтеся з посібником з експлуатації. У ньому повинна бути вказана максимальна похибка ваг, максимальна вага, на яку розраховані вибрані ваги, і від якого джерела живлення вони працюють. Добре, коли у вагах передбачена робота, як від батарейок, так і від мережі. Не забудьте запитати у продавця про гарантійний термін та про можливе сервісне обслуговування.