Багато господарки воліють зовсім не гладити постільну білизну. Адже воно зберігає «погладжений» вид тільки першу половину ночі. А наступного дня все одно не видно різниці між ретельно відпрасованим підковдрою і тим, якого не торкнулася поверхня праски.

Чи потрібно прасувати постільну білизну?
З раціональної точки зору начебто краще білизна і не гладити зовсім. Але чи це правильно? Враховуючи економію часу та зусиль, це, безперечно, розумний вибір. Але з точки зору гігієни та збереження здоров'я, однозначно – ні. Чому?

 глажка постільної білизни


Глажка постільної білизни була винайдена разом з появою прасок і прасувальних дощок зовсім не для краси. Точніше, не лише для краси. Розпечена праска знищувала бактерії та мікроорганізми, які залишаються на поверхні білизни навіть після його ретельного прання. Саме тому за старих часів гладили всю постільну білизну. Це робилося з метою запобігання різним захворюванням.
Сьогодні прасування білизни переслідує ті самі цілі. Гаряча праска знищує різних мікробів, роблячи нашу білизну безпечнішою. Тому відповідь на це питання буде однозначною – постільна білизна гладити потрібно в обов'язковому порядку!

Як легко і просто погладити велику кількість постільної білизни?
Процес прасування починається відразу після прання. Так-так, не дивуйтесь!
Для того щоб білизна легко розгладжувалася, її необхідно ще в мокрому вигляді акуратно скласти на рівній поверхні і залишити приблизно на півгодини. Такою поверхнею може бути пральна машина. Коли воно відлежиться і розправиться, його можна розвішувати.
Після висихання вона буде не такою м'ятою, як білизна, яка не зазнала процедури вирівнювання.

прасування постільної білизни


Як краще сушити постільну білизну
Зараз багато господинь купують спеціальні сушильні машини і сушарки для білизни. Чи варто їх використовувати для сушіння постільної білизни?
Якщо надворі волога, сира погода, то – так, варто. Якщо погода суха, навіть якщо за вікном мороз – краще сушити білизну надворі. Це стосується білизни тільки з бавовни чи льону, особливо білої. До білизни із синтетики чи шовку це не відноситься. Синтетичну чи шовкову білизну на мороз виносити не варто. Синтетику можна просушити в сушарці, а ось білизну з натурального шовку краще розвісити у приміщенні. Сушарка може занадто сильно його зім'яти, так що заломи на тканині розгладити буде неможливо.
Постільна білизна з мотузки потрібно знімати трохи вологою, не пересушуючи. Тоді гладити його буде набагато легше.

сушіння для постільної білизни


Тканини та температура прасування
Кожен комплект білизни повинен бути забезпечений спеціальною биркою з індикацією, які режими використовувати для прання та прасування.
У будь-якому випадку, лляна та бавовняна постільна білизна потрібно прасувати при максимальній температурі і паровідділенні праски.
Постільна білизна з шовку потрібно прасувати при температурі 150 градусів. Синтетику гладять за такої ж температури.

Зволоження
Якщо білизна все ж таки занадто пересохла, то перед прасуванням її потрібно збризнути водою з пульверизатора, згорнути в тугий рулончик, і залишити на 15 – 20 хвилин. Тоді воно зволожиться і легко розгладиться.
У воду для обприскування білизни можна додати трохи кондиціонера. Тоді воно розгладжуватиметься ще краще.

як гладити постільну білизну


Як правильно гладити
Підковдра перед прасуванням потрібно ретельно і рівно скласти, пройшовшись по всіх швах. Після цього його гладять складеним удвічі по довжині. Спочатку гладять з одного боку, потім так само прогладжують з іншого.
Простирадло гладять у розправленому вигляді, поступово пересуваючи по прасувальній дошці праворуч наліво - для правшів, і в зворотному напрямку -  для лівшів.
Наволочки потрібно ретельно розгладжувати з обох боків.

Як правильно скласти погладжений комплект
Найкраще випрасуваний комплект білизни скласти в одну з наволочок. Так він менше м'ятиметься в шафі, і ви завжди зможете легко його дістати.

Скористайтеся цими порадами для того, щоб ваша постільна білизна завжди була свіжою та бездоганною.