Пади допомагають ефективно впоратися зі збиранням у громадських місцях, вдома та на вулиці, де є плитка, камінь. Різноманітні моделі падів застосовуються для різних випадків і значно прискорюють процес клінінгу і навіть знову надають первинного вигляду поверхонь. Вони очищають поверхню, полірують її, здатні впоратися з будь-якими видами забруднень. Які типи падів бувають? Які параметри насадок звертати увагу при виборі? Колірна кодування падів.

Що ж таке пад

ПАД - це абревіатура, розшифровка якої і описує те, що являє собою виріб - абразивний поліестровий диск. Перші роки існування товари використовувалися для очищення та кристалізації каменю. Нині ж їх основна спрямованість – прибирання, клінінг, відновлення першочергового виду поверхонь.

Корпус виробу кріпиться до спеціальних тримачів, швабрам або підлогомийних машин, і призначений для очищення різних покриттів, починаючи з підлоги, закінчуючи стінами та меблями. Для товарів, виконаних для швидкісного прибирання, до складу додаються такі натуральні елементи, як шерсть, кінський волос.

Варто відзначити, що ці аксесуари не тільки якісно очищають покриття, але і здатні повернути їм первісний вигляд, прибравши невеликі подряпини, тріщини і опуклості. Саме тому можна дійти невтішного висновку, що вироби призначені як для прибирання, а й полірування поверхонь.

Види падів для збирання

Усі пади можна розділити на три категорії:

  • Для машинного вживання. Диски в основному виконані з поліестеру, мають круглу форму, плоску поверхню та досить габаритний корпус. Використовуються для таких виробів, як машини для підлоги мийки, підлоги і полірувальники. Отвір у центральній частині дозволяє прикріпити пад до основного корпусу. Після фіксації корпусу, він починає обертатися, регулярно наповнюється спреєм, що очищає, і відмиває підлогу від бруду. Висока швидкість обертання гарантує оперативне прибирання навіть великих приміщень.

Пады для поломоечных машин

  • Для ручної роботи. Вони виконані у прямокутній формі та легко кріпляться до спеціального тримача з гачками, кишенями або липучками. Їхні корпуси легко тримаються в пальцях, мають зручну ручку, яка простягається вздовж усієї поверхні та комфортна для захоплення. Здебільшого такі товари мають компактні розміри. Такі пади зручно використовувати в домашніх умовах або очищати поверхню на кухні, плитку у ванній кімнаті, туалеті.
  • Також є види падів для швабрів. Вони використовуються як змінна насадка: у тримачах крім кріплення для пада є отвір, в який кріпиться ручка швабри.

Тримачі найчастіше виготовляються із пластику з підвищеним рівнем міцності. Завдяки цьому можна сильно натискати на поверхню, щоб ретельно видалити бруд. Сама рукоятка може доповнюватись металевими елементами, які відрізняються ще більшою зносостійкістю.

Розміри та форми виробів

Отримуючи пад, обов'язково потрібно визначитися з правильними параметрами. У машинних товарах діаметр аксесуара залежить від розміру диска машини, до якої і кріпитиметься аксесуар. Щодо ручних моделей, їх розміри залежать від самого підтримувача.

Форми падів різноманітні: круглі (переважно для машинних моделей), прямокутні, овальні. Цей параметр залежить від типу самого власника, до якого кріпиться аксесуар.

Колірне маркування

Палітра кольорів падів у виробників підбирається не випадково. Вона відповідає певному маркуванню та вказує на ступінь абразивності. Щоб легше було розбиратися в тонах, на них діє один принцип: чим темніша поверхня, тим вони жорсткіші і призначені для видалення складніших забруднень:

  • Білі підходять для поверхонь, що вимагають дбайливого поводження і механічних пошкоджень, що легко піддаються. Сюди належать дерев'яні, фарфорові предмети.
  • Бежевий. Для полірування та надання блиску твердим підлогам.
  • Зелені та жовті. Підходять для протирання будь-якої поверхні від пилу та інших невеликих скупчень бруду. Часто застосовуються для лінолеуму, каменю, вінілу.
  • Червоні купуються для звичайного збирання та простих забруднень, невеликих плям. Підходять для пластику, плитки, зношеного каменю, килимових покриттів.
  • Сині допоможуть у видаленні сильніших плям, наприклад, напоїв, що розлилися, потертостей, жиру.

Цветовая маркировка падов

  • Коричневі. Здатні видалити складні забруднення, але ще не сильно в'їлися в поверхню: сажу, олію, сліди вантажних шин.
  • Чорні призначені для покриттів з полімеру, справляються з особливо запущеними забрудненнями, що в'їлися, такими як багатошаровий бруд, і не стираються навіть при взаємодії з бетоном. Вони також підходять для полірування підлоги.

При цьому можна купити пади зі смугастими, фігурними візерунками.

Матеріали виробів

Для пошиття корпусу використовуються різноманітні матеріали. Бавовняні вироби мають підвищений рівень міцності, не розтягуються з часом. Товари з поліестеру здатні максимально увібрати вологу і надійно утримують увесь пил. Віскоза і акрил мають мінімальну вагу, підходять як для сухого, так і для вологого прибирання.

Додаткові практичні особливості

Зручність насадок для збирання полягає в їхній універсальності: вони можуть використовуватися з будь-якими миючими засобами для прибирання. При цьому товари допомагають зробити прибирання економічнішим: завдяки їх ефективності, можна використовувати меншу кількість побутової хімії. Також на клінінговий процес йде набагато менше часу. Підходять вироби як для сухого, так і для вологого прибирання.

Якщо одна сторона пада вже почала стиратися, можна почати використовувати другу. Так товар прослужить більший термін. Вони багаторазові та можуть використовуватися регулярно. Головне сполоснути їх після збирання, щоб вони залишалися чистими та якісними. Завдяки компактності, вироби легко помістяться у відро для прибирання.

Універсальність для різних типів збирання

Як згадувалося вище, вироби підходять для будь-якого виду прибирання. У разі сухого протирання забруднення прилипатимуть до поверхні за допомогою електростатичного тяжіння. При цьому вони легко відмиваються після збирання.

Держатель для пада

Для вологого прибирання можна просто протирати поверхні мокрим корпусом, так і використовувати всіляку побутову хімію: засоби для видалення жирових відкладень, будь-якого виду плям, антибактеріальну побутову хімію. Монтування падів у власники не потребує особливих навичок та здійснюється за пару хвилин.

Пади за об'ємом

Найбільш поширені - плоскі пади, які представляють максимально компактний корпус, з намотаною на поверхню пряжею. Також є об'ємні, вовняні моделі. Вони складаються з великої кількості досить товстих ворсинок. Такі пади особливо потрібні для генерального прибирання, тому що вбирають величезні обсяги забрудненої води, просто очищають кути і маленькі щілини.

Догляд виробів

Насадки для чищення поверхонь не вибагливі у догляді. Вони можуть відмиватись як вручну, так і поміщатися в пральну машину. У середньому для всіх товарів рекомендується прання за температури не більше 60 градусів.

Якщо після збирання поверхня залишилася занадто брудною, її можна замочити на півгодини у засобі інтенсивного чищення. Після миття слід віджати та висушити насадку.

Виходячи з усіх переваг і різноманітності падів, вони багатофункціональні і підійдуть практично для будь-якої клінінгової задачі: звичайного та генерального прибирання, протирання або полірування, видалення легких або складних плям. Такий бюджетний та невеликий аксесуар прискорить процес прибирання та при цьому покращить її якість.