Правільний вибір килимка для ванної – це поєднання та баланс функцій безпеки, дизайну та комфорту. Кращі килимки поєднують у собі екологічність матеріалу, водонепроникність, вологостійкість та відчуття комфорту.

1. Розмір ванної кімнати

Будь-який килимок має свій розмір, якщо в характеристиках товару не сказано про розмір – як його вибирати? Чому важливий такий розмір килимка. Ванні кімнати абсолютно різні як за розмірами, так і формами. У приватних будинках ще на стадії проектування розмір ванної кімнати та її форма закладається на папері. Усі хочуть якомога більше килимок для ванної кімнати, але в когось багато вільного місця, а десь мінімум простору. Тим більше розмір килимка впливає на сприйняття загального душового дизайну. Не знаєте розміру ванної кімнати, не лінуйтеся, візьміть рулетку і виміряйте місце під килимок. Ви з упевненістю знатимете максимально доступний метраж. Не завжди візуально в інтернеті можна зрозуміти та прикинути розмір килимка.

2. Навіщо вам килимок

Ми щодня багато разів буваємо у ванній кімнаті і повинні чітко розуміти функції килимка. Килимок для ванної купується для безпеки, як аксесуар, для приємних відчуттів, один раз на сто років. Виходячи з цих функцій килимка вже і слід розставляти пріоритети та робити вибір.

Безпека

Наприклад для безпеки, краще купувати килимки з силіконовою підкладкою або дрібношипованою прогумованою основою, але такі килимки не так часто зустріти в належному і потрібному дизайні, вони погано стираються, мають ряд інших недоліків.

Якщо ви вибираєте килимок для дитячої ванни або у вас є маленькі діти – функція безпеки має бути першому місці. Як показують тести, найбільш стійкі килимки із силіконовою підкладкою або 100% гумовою нижньою частиною. Звичайно ж, ви не будете спеціально під килимок проливати літр води, тому не варто так лякатися.

Килимок як аксесуар у ванній

Для тих, кому важливо купити килимок як доповнюючий аксесуар у ванній ось кілька порад від дизайнерів інтер'єрів:

  1. Не поспішайте, погляньте на кімнату. Якщо ви хочете, щоб саме килимок для ванної, а не душові шторки або меблі вигравали в дизайні – вибирайте яскравий однотонний килимок середнього розміру.
  2. Якої форми та розміру кімната та сама ванна. Якщо у вас ванна овальної форми – додайте килимком круглої або овальної форми. А якщо у вас душова кабіна – квадратний килимок більш оптимальний варіант, ніж прямокутний.
  3. Які кольори у ванній. Тут важливо пам'ятати, що краще не використовувати в дизайні кімнати більше 3-4 колірних схем. За рахунок світлого килимка (білий, бежевий) – ви розширите візуально кімнату. Темні кольори більш стильні та розслаблюючі, яскраві – веселість, романтика, інтим.

Килимок як провідник тепла (для приємних відчуттів та комфорту)

Для приємних відчуттів варто вибирати килимки на м'якій основі, у продажу навіть є хутряні, але вони непрактичні. Вибирайте килимки з бавовни – це натуральний матеріал, він дуже приємний на дотик. При виборі бавовняного килимка зверніть увагу на висоту ворси та її щільність. Чим щільність менше, тим він твердіший, але його легше чистити. Але не варто забувати про підкладку килимка – адже це безпека. Запитуйте обов'язково продавця про матеріал, а краще помацати та переконатися у його практичності та стійкості.

3. Відгуки про килимки для ванної кімнати

В інтернеті багато відгуків про килимки, у самих інтернет-магазинах мало хто пише їх. Але на форумах, дитячих сайтах та в оглядах достатньо реальних відгуків. Вірити їм чи ні – на ваш погляд. Проведені дослідження та опитування показують, що близько 75% відгуків пишуть люди не зовсім задоволені товаром або навіть засмучені. Ви самі повинні відчувати, де пишуть правду, де реальний відгук, а хто просто в гніві відписав. Якщо відгук важко знайти, почитайте про торгову марку відгуки, як давно вона представлена на ринку, які гарантії на товари.

4. Матеріал виготовлення килимка

Як ви вже зрозуміли, килимки для ванни складаються з двох частин: верхня частина – це м'яка частина для відчуття ногами і нижня частина, що виконує функцію безпеки.

Верхня частина килимка робиться з бавовни, акрилу, силікону, поліестеру і навіть вовни та хутра. Довготривалі килимки виготовлені зі 100% бавовни, у них багато переваг, але за ними потрібен дуже ретельний догляд і вони дорожчі. Середня ціна килимка для ванної з бавовни – 50 у.о. Чим більший розмір, тим дорожчий килимок.

Ні чим не гірше за практичністю – акрилові килимки для ванної. Їхня ціна коливатиметься від 35 у.о.

Килимки для ванної з поліестеру програють акрилу та бавовну, вони самі по собі набагато тонше, не отримайте відчуття комфорту. Це просто килимок для ванної кімнати.

Нижня частина килимка для ванної відповідає за ковзання і тут виграє силікон і 100% гума. Просто гумові килимки трохи гірші. Серед них краще вибирати з більш ребристою основою або навіть з маленькими шипами. це надає стійкості.

5. На який період ви купуєте килимок

Ви повинні чудово оцінювати як довго килимок пролежить у ванній і як ви за ним доглядатимете. Ванна – це кімната з високою вологістю, а кожен продукт має термін придатності. Звичайно, при ретельному і правильному догляді його можна продовжити.

На кожному килимку є ярлики, на яких вказано де і за якої температури його можна прати, чистити, мити. Але який би дорогий килимок ви не вибрали, він все ж таки при кожному пранні втрачає початкові властивості. І розраховувати на те, що він пролягає 20 років, не варто. Вода, грибки, цвіль – все це потихеньку, потроху псує килимок. Частіше сушіть його, провітрюйте кімнату, і купіть шторки для ванної – менше бризок на килимок, приємніше на нього вставати.

Правильний вибір килимка для ванної допоможе зробити вашу ванну кімнату безпечним, комфортним та стильним місцем для комфортного проведення часу.

PS.

Під час написання матеріалу були реально протестовані килимки з різними основами та з різних матеріалів. Оцінку проводило 14 осіб, відібраних у фокус групу нашим партнером Pr-агенством, та взято інтерв'ю у 4-х дизайнерів інтер'єрів.

Опитування показало, що про функцію безпеки килимка для ванної ніхто навіть і не замислювався. 11 із 14 осіб відповіли, що найважливіше в килимку для них роль провідника тепла, а вже потім естетичний вигляд та його взаємодія із загальним дизайном. Двоє людей, навпаки сказали, перша на що звернуть увагу – Це дизайн, а тоді вже інші параметри. І лише один опитаний поставив на перше місце його довговічність та складність догляду.