Зазвичай торти та тістечка до урочистої події готуються заздалегідь, враховуючи складність їхнього приготування та тимчасові витрати. Звичайно, виникає питання про правильне їх зберігання не тільки у світлі презентабельності, а й безпеки для здоров'я. Використання продуктів, що швидко псуються, ніжних кремів і хитромудрих прикрас створює певну складність в отриманні очікуваного результату до столу.

Якщо кекси, бісквіти, печиво можна загорнути в харчову плівку, фольгу або помістити в контейнер з кришкою, що щільно закривається, при кімнатній температурі, то з тортами без холодильника не обійтися. При цьому не варто забувати, що кондитерські вироби легко і з ентузіазмом поглинають сторонні запахи. Так що краще помістити торт в тортівницю з кришкою, зберігши при цьому форму і численні трояндочки, ніж роздумувати, смакуючи ласощі, як крем просочився оселедцем з цибулею або біфштексом.

Вироби з кремом слід зберігати при температурі 2-6 град. При цьому термін зберігання залежить від складових крем продуктів. Вершкові, білкові, заварні креми – ідеальне середовище для розвитку хвороботворних організмів (стафілококів, сальмонели та ін.). Так що, щоб уникнути направлення на лікарняне ліжко, варто задуматися, як убезпечити своє здоров'я, скуштувавши такий жаданий десертик.

Які види тортів скільки зберігати

Збиті вершки у кулінарному шедеврі? - У Вас лише 6 годин до сервірування.
Вершковий чи заварний крем? - Можна чекати на добу.
Холодильник та герметичний посуд при цьому ніхто не скасовував.
Натомість прихильники дієти без холестерину святкують – креми на рослинних вершках зберігаються тиждень.
Ну, чи можна додати консерванти в крем, збільшивши термін до 3-х діб – про це подбали за Вас масові виробники солодких вишукувань.

Як і де зберігати торти різних типів

Прикрашений глазур'ю святковий торт ювілейного типу для тривалого зберігання (в розумних межах) поміщаєте в морозилку в тортівниці з кришкою. При потребі даєте йому відтанути і підправляєте глазур, якщо все вдало підсохло, а то знову прикрашаєте, що вже поробиш. Проте подібний вид зберігання дає тимчасову фору на підготовку інших страв великого застілля.

Любителям сухих тортиків і тістечок із вафель, безе, бісквіту пощастило у цьому сенсі більше. При обмеженому доступі повітря (наприклад, у тій же тортівниці з кришкою) вони зберігаються при кімнатній температурі, не змінюючи зовнішнього вигляду і не перетворюючись на відверту отруту, як у випадку тортиків з ніжними кремами. Тут за шоколадом таки слідкувати треба. Щоб не поплив, не вкрився крапельками чи нальотом. Кришка тортівниці, звичайно, не допустить цієї непоправної втрати приблизно тиждень, ну вже потім нарікайте на себе. І потім, як можна цілий тиждень такі ласощі оминати?

Торти складні, багатоярусні та хитро прикрашені, приготовані для особливих урочистостей – весіль, ювілеїв – вимагають особливого підходу до зберігання та транспортування, якщо потрібно. Не можна помилитися в термінах виготовлення та зберігання торта, який буде їсти сонм запрошених. Відразу помістіть торт на тортівницю, в якій подаватиметься цей шедевр, щоб не пошкодити декор. Звичайно, варто зберігати його на холоді, ну, точно не на сонці. Заберіть рибу з холодильника!

Багатоярусний торт краще відразу в процесі приготування укладати на багатоповерхову тортівницю, щоб уникнути просідання торта. Та й зберігати та подавати торт у такому вигляді буде набагато зручніше.

На пікнік торт краще транспортувати в тортівниці з кришкою, що унеможливить механічні пошкодження ласощів. Залишати його на столі без кришки теж не варто, вітер, дощ. Та й тварини в лісі не проти поласувати. Ну, собаки Ваші точно, досвід такий є. Потім шкодуй, що так намагався не лише приготувати, а й правильно зберегти!
Тож виконати кулінарне диво у вигляді торта – це ще півсправи, треба його донести до запрошених у такому вигляді, як замислювалося, та ще й не зашкодити.
Маючи нескладні пристрої для зберігання та транспортування, підтримати свіжість і презентабельність шедевра не складає труднощів.