Останнім часом в арсеналі приладів для догляду за волоссям широкого поширення набули випрямлячі (праски) для волосся. Основне призначення цього приладу у випрямленні кучерявого і кучерявого волосся. Але це не виключається і їх використання для прямого волосся. З їх допомогою можна вирівняти кінці, що закручуються, укласти зачіску типу каре. І ще один бонус від використання праски – це доглянутий зовнішній вигляд волосся та посилення блиску, за рахунок пригладжування лусочок. Волосся стає красивим і гладким.

Випрямлячі бувають з металічними пластинами і пластинами мають покриття (кераміка, турмалін, тефлон або їх сплави). Металеві прасування мають нижчу вартість порівняно з іншими і часто мають змінні насадки для створення не тільки рівних пасм, але і гофрованих або хвилястих пасм, які роблять стрижку оригінальнішою і широко використовуються при створенні вечірніх зачісок. На жаль, металеві праски псують волосся, перепалюючи його і провокуючи появу посічених кінців. Тому на перше місце виходять випрямлячі нового покоління.

Різні покриття не виключають повністю негативні наслідки використання праски, але спрямовані вони на максимальне зниження наслідків. Нанесення цих матеріалів на пластини полегшує ковзання волосся і пом'якшує вплив високих температур. Наприклад, кераміка рівномірно розподіляє тепло, турмалін при нагріванні виділяє негативні іони, нейтралізуючи статичну електрику, тефлон запобігає налипанню косметичних засобів на пластини. Тут вибір, так би мовити, справа смаку. Найчастіше зустрічається керамічне покриття чи сплав кераміки з турмаліном чи тефлоном.

Ще можна умовно розділити випрямлячі на професійні та непрофесійні. Для перших характерне точне регулювання температури, оскільки різне за структурою і станом волосся потребує різної температури впливу. Вони швидко нагріваються і мають ряд додаткових функцій (іонізація, що дозволяє уникнути статичної електрики; можливість використання на вологому волоссі і т.д.). Останнім часом і непрофесійні праски включають ряд цих функцій, тому цей поділ можна вважати умовним. 

Оскільки при володінні технікою та навичками можливе створення локонів за допомогою прасування, важливе значення має і його ширина. Відповідно, що тонше випрямляч, то дрібніше вийде завиток і навпаки. Крім того, широкий прасок краще для довгого волосся, т.к. полегшує укладання, а вузький більше підходить короткому волоссю.

При використанні випрямляча не слід забувати про засоби, покликані захистити волосся від впливу високих температур. Це можуть бути креми, муси, рідини для укладання тощо. з позначкою «для гарячого укладання». Найкраще робити укладання на чистому волоссі. Не забувайте використовувати кондиціонер на додаток до шампуню, так як він розгладить волосся ще в процесі миття і додасть блиску волоссю. Раз на тиждень використовуйте маску для волосся, вона допомагає зволожити волосся і запобігти появі кінців, що січуться. Для того, щоб волосся не ламалося і не пересихало, необхідно наносити захисний засіб для волосся. Воно дозволяє захистити волосся від зовнішніх впливів, тому що до нього входять препарати, які активізуються при нагріванні та нейтралізують негативний вплив на волосся. Для укладання праскою волосся повинно бути абсолютно сухим. Скористайтеся феном, або зачекайте, поки волосся висохне природним чином. Після цього розділіть волосся на пасма і витягуйте кожну окремо доти, доки вона не стане абсолютно гладкою. Щоб волосся не електризувалося і виглядало ще більш блискучим, використовуйте віск або крем для волосся.

Матеріал "Випрямлячі-праски для волосся" підготовлений для Hozdom.com. Використання інформації тільки з дозволу магазину Посуду та товарів для краси www.Hozdom.com